Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ELAW.jpg

ELŻBIETA WRZECIONKOWSKA

Dziennikarska i publicystka od lat związana z „The Warsaw Voice”. Autorka raportów dla Harvard Business Review i wielu publikacji dotyczących ergonomii, ekologii i organizacji pracy. Redaktor naczelna „Sfery Pracy”, „Office Voice” i „Office World”. Zajmuje się propagowaniem wiedzy dotyczącej najnowszych ekologicznych rozwiązań dotyczących organizacji biura przyjaznych dla ludzi i środowiska na łamach pracy branżowej i biznesowej.


Prof. dr hab. inż. Marek Brzeżański

Jest pracownikiem naukowym Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Studia na specjalności „samochody i ciągniki” ukończył na Politechnice Krakowskiej w 1977 r. Na tej uczelni obronił w 1986 r. doktorat, a w roku 2007 uzyskał stopień doktora habilitowanego. Od 2013 r. pełnił funkcję dyrektora Instytutu Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych, a obecnie kieruje Katedrą Pojazdów Samochodowych Politechniki Krakowskiej. Odbył liczne staże naukowo-badawcze w ośrodkach zagranicznych m.in.: w Technische Universität Dresden, a w latach 1987–89 przebywał na stypendium, a następnie na stażu naukowym w Ruhr Universität Bochum w Niemczech. Krąg jego zainteresowań naukowo-badawczych wyznaczają trzy grupy problemów.
Pierwsza grupa badań, które prowadzi, obejmuje poszukiwanie rozwiązań i systemów zmniejszających emisję toksycznych składników spalin ze środków transportu.
Drugi obszar dotyczy wykorzystania wodoru oraz odpadowych gazów przemysłowych i biologicznych do celów energetycznych.
Trzeci zakres wyznaczają badania nad nowymi systemami napędu pojazdów, m.in. badania eksploatacyjne pojazdów hybrydowych oraz pojazdów napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi. Prof. Marek Brzeżański wypromował 8 doktorów nauk technicznych. Był członkiem Rady Programowej ds. Ochrony Powietrza w Mieście Krakowie, działającej przy prezydencie Krakowa, w której pełnił funkcję wiceprzewodniczącego. Obecnie jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Naukowego Silników Spalinowych oraz zasiada w Radzie Naukowej Instytutu Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL w Bielsku-Białej.



Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie KUZMINSKI.jpg

Jan Kuźmiński

Prezes Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych Sp. z o.o., Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej oraz Przewodniczący Komisji Autobusowej Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Ma 58 lat, karierę zawodową zaczynał jako nauczyciel przedmiotów technicznych, od ponad 30 lat związany jest ze stołeczną komunikacją miejską, doświadczenie zawodowe zdobywał kolejno jako mistrz, kierownik działu, kierownik oddziałów, kierownik wydziału logistyki oraz Członek Zarządu ds. Operacyjnych. Od 31 maja 2011 r. jest Prezesem Zarządu Spółki. Wykształcenie wyższe: jest magistrem inżynierem mechanikiem, ponadto absolwentem studiów podyplomowych na kierunkach zarządzania oraz logistyki zarządzania. Jego hobby to myślistwo, numizmatyka i żeglarstwo.



Łukasz Sosnowski

Menedżer ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych i realizacji projektów badawczo-rozwojowych w Stoen Operator. Ekspert z zakresu energetyki i pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydział Elektryczny.
Posiada bogate doświadczenie w realizacji krajowych i międzynarodowych projektów inwestycyjnych i badawczo-rozwojowych w branży elektroenergetycznej. Aktywnie uczestniczy w rozwoju sektora magazynowania energii w obszarze dystrybucji energii elektrycznej.


Leszek Drogosz

Leszek Drogosz – zastępca dyrektora Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy. Zajmuje się realizacją zadań z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa zaopatrzenia mieszkańców Warszawy w energię elektryczną, ciepło, gaz, wodę oraz odbiór ścieków, jak również zagadnieniami dotyczącymi ochrony klimatu. Jeden z liderów zielonej transformacji Warszawy. Od lat aktywnie działa na rzecz poprawy stanu środowiska i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w stolicy. Reprezentuje Warszawę w samorządowych organizacjach działających na rzecz ochrony klimatu krajowych i działających na szczeblu globalnym.
Obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cites.


Krzysztof Kochanowski

Wiceprezes Zarządu Dyrektor Generalny, Polska Izba Magazynowania Energii i Elektromobilności -PIME Ekspert w branży energetycznej z 20 letnim doświadczeniem zawodowym. Doświadczenie zdobywał w energetycznych spółkach dystrybucyjnych i przesyłowych oraz w firmach consultingowych. Wieloletni publicysta z zakresu rynku energii w mediach gospodarczych. Konsultant w zakresie rozwiązań systemowych w elektroenergetyce współpracujący z instytucjami rządowymi i Parlamentem. Pierwszy prezes i współzałożyciel jedynej w Polsce organizacji zrzeszającej firmy z obszaru technologii magazynowania energii (elektrycznej, cieplnej oraz wodoru i chłodu) i elektromobilności (infrastruktura ładowania pojazdów, technologie bateryjne i wodorowe) oraz gospodarki energetycznej w klastrach energii (lokalne obszary bilansowania, niezależne systemy energetyczne). Obecnie zarządza organizacją PIME oraz prowadzi specjalistyczne szkolenia z obszaru rynku magazynowania energii i gospodarki wodorowej. Koordynator projektów: Rynek magazynowania energii elektrycznej w Polsce oraz Programu „Gospodarka wodorowa w energetyce i transporcie – mapa drogowa dla Polski”.


Magdalena Stretton

Właścicielka firmy Millow Consulting, specjalizującej się w doradztwie w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w konsultingu, w tym na stanowiskach kierowniczych w międzynarodowych organizacjach wykonując projekty w Europie, Azji i Ameryce Południowej. W latach 2022-2024 pełniła funkcję międzynarodowego eksperta w Ministerstwie Ochrony Środowiska i Rolnictwa Republiki Gruzji.

W trakcie swojej kariery opublikowała liczne artykuły na temat zrównoważonych miast i budownictwa, była prelegentką na wielu konferencjach poświęconych tym zagadnieniom oraz prowadziła szerokie szkolenia z zakresu ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Za swoje osiągnięcia została uhonorowana prestiżową nagrodą Presidents’ Club dla Liderek Zrównoważonego Budownictwa.

Magdalena ukończyła studia z zakresu nauk przyrodniczych na University College London (BSc Hons) oraz MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej i London Business School. W 2009 roku uzyskała licencję asesora BREEAM International, a w 2014 roku zdobyła kwalifikacje BREEAM AP. Jest również certyfikowaną Audytorką Wewnętrzną ISO 14001-2015.


Stanisław Barański

Dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej w ORLEN S.A. Odpowiada m.in. za strategię dekarbonizacji i strategię zrównoważonego rozwoju Grupy ORLEN oraz nadzoruje prace nad inicjatywą ORLEN dla miast. Wcześniej dyrektor Działu Strategii i Analiz w ORLEN.






Magdalena Maj-Tomasik

Kierownik Projektu w Biurze Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej w ORLEN S.A. Prowadzi i bierze udział w projektach związanych z transformacją energetyczną. Jest współautorem raportu „ORLEN dla miast.” Wcześniej kierowała Zespołem Klimatu i Energii w Polskim Instytucie Ekonomicznym.



Monika Ustrzycka

Menadżerka projektów strategicznych w Fundacji Veolia Polska, autorka programu „3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej Termomodernizacja w praktyce – jak unikać błędów i maksymalizować efekty.







Joanna Sokołowska

Koordynator projektów biznesowych, w Stoen Operator prowadzi temat wdrożenia i komunikacji procesu przewidzianego dla realizacji inwestycji na mocy specustawy. Wcześniej związana zawodowo z koordynacją projektów w branży farmaceutycznej i zielonych technologii”