Program konferencji
Partnerzy
Galeria

Na początku nowego stulecia jesteśmy świadkami głębokich i przyspieszonych przemian, które mają ogromny wpływ na gospodarkę, politykę, społeczeństwo i SIEDLISKA LUDZKIE. Innowacje technologiczne i rozwój telekomunikacji spowodował powstanie nowego globalnego porządku gospodarczego opartego na niwelowaniu barier handlowych, tworzenie dużych bloków gospodarczych i ich ekspansji na rynkach globalnych.

SIEDLISKAMI TEJ GLOBALIZACJI SĄ MIASTA I SYSTEMY MIEJSKIE. Obecnie ponad 50% światowej populacji mieszka w miastach – w ciągu 20 lat liczba ta będzie wynosić 75%. Co to oznacza? Prawie 2 miliardy ludzi, w krajach rozwijających się, przeniesie się do miast. Specjaliści szacują, że liczba dużych miast, powyżej miliona mieszkańców na świecie przekroczy 500.

W gospodarce przyszłości konkurować ze sobą będą nie poszczególne kraje, ale miasta i regiony, ponieważ mają one większą zdolność do zapewnienia przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw i zapewnienia wysokiej jakości życia mieszkańców.

Zmiany te są ogromnym wyzwaniem dla urbanistów, architektów, developerów, prezydentów i burmistrzów miast. Jak powinno być zaprojektowane miasto przyszłości? Czy wystarczą zdrowe budynki, by stworzyć przyjazne miasto? Jak zaprojektować zrównoważoną przestrzeń miejską? Jaką rolę w budowaniu i przebudowywaniu miast mogą odegrać developerzy i samorządy?

Tym wyzwaniom przyszłości, między innymi, poświęciliśmy tegoroczną edycję konferencji SMART BUILDINGS & SMART CITIES.

Zapraszamy do przeglądania prezentacji, które przedstawione zostały podczas konferencji:

1. Office of the future – prezentacja Pana Roberta Mokosch-Wabnitz’a, Haworth

2. Zmiany w systemach certyfikacji BREEAM – prezentacja Pani Magdaleny Stretton, Millow Consulting

3. Sposoby finansowania zielonych inwestycji w Polsce – prezentacja Pani Iwony Załuskiej, Upper Finance Consulting

4. Zmiany w systemach certyfikacji LEED 2016 – prezentacja Pani Agnes Vorbrodt

5. Placemaking by Skanska – prezentacja Pani Sylwii Chorąży, Skanska Commercial Development Europe

6. Dlaczego warto pomyśleć o Workplace Change Management? – prezentacja Pani Karoliny Manikowskiej, Nowy Styl Group