Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ELAW.jpg

ELŻBIETA WRZECIONKOWSKA

Dziennikarska i publicystka od lat związana z „The Warsaw Voice”. Autorka raportów dla Harvard Business Review i wielu publikacji dotyczących ergonomii, ekologii i organizacji pracy. Redaktor naczelna „Sfery Pracy”, „Office Voice” i „Office World”. Zajmuje się propagowaniem wiedzy dotyczącej najnowszych ekologicznych rozwiązań dotyczących organizacji biura przyjaznych dla ludzi i środowiska na łamach pracy branżowej i biznesowej.


Dr hab. inż. Szymon Firląg

Dr hab. inż. Szymon Firląg, Profesor uczelni – Prezes Związku Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa. Współpracował z Narodowa Agencja Poszanowania Energii, Krajowej Agencji Poszanowania Energii, Buildings Performance Institute Europe i Fundacji Poszanowania Energii, gdzie zajmował się projektami związanymi z efektywnością energetyczną budynków. Był zaangażowany w proces projektowania, budowy i certyfikacji pierwszych budynków pasywnych i energooszczędnych w Polsce.
Pracuje na Wydziale Inżynierii Lądowej, Politechniki Warszawskiej (PW) w zespole zrównoważonego
rozwoju. Prowadził badania na Passivhaus Institut w Niemczech, gdzie miał okazję przebywać, jako
stypendysta Fundacji Nowickiego oraz Deutsche Bundesstiftung Umwelt. Dzięki stypendium Centrum
Studiów Zaawansowanych PW pracował nad algorytmami kontroli dla inteligentnych okien w
Lawrence Berkeley National Laboratory w USA. Jest autorem licznych artykułów i książek, brał udział
w kampaniach promujących budownictwo energooszczędne w Polsce.


Marcin Podgórski

Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Wykształcenie z zakresu ochrony środowiska, rolnictwa, pedagogiki a także zarządzania energią oraz kontroli i audytu w JST. Od kilkunastu lat związany z administracją. Bogate doświadczenie w zarządzaniu w instytucjach rządowych i samorządowych zdobywane na stanowiskach kierowniczych między innymi jako Dyrektor Mazowieckiego Oddziału największej Agencji Płatniczej w Europie. Przez wiele lat zaangażowany w procesy współfinansowania projektów głównie inwestycyjnych w obszarach gospodarki wodnej, gospodarki odpadami, lokalnej infrastruktury społecznej, inwestycji w rolnictwie. Odpowiedzialny za tworzenie projektów prawa miejscowego w obszarze ochrony środowiska. Członek wielu zespołów i grup eksperckich przy administracji samorządowej i rządowej. Obecnie Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.


Izabela Zygmunt

Izabela Zygmunt jest doradczynią ds. ekonomicznych w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, gdzie zajmuje się także tematyką unijnej polityki klimatycznej oraz Europejskiego Zielonego Ładu.





Marta Babicz

Ekspert w obszarze ochrony środowiska i energii z 20 letnim doświadczeniem, od 2020 r. dyrektorka odpowiedzialna za programowanie wydatkowania środków UE i współpracę międzyinstytucjonalną w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej


Łukasz Sosnowski

Menedżer ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych i realizacji projektów badawczo-rozwojowych w Stoen Operator. Ekspert z zakresu energetyki i pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydział Elektryczny.
Posiada bogate doświadczenie w realizacji krajowych i międzynarodowych projektów inwestycyjnych i badawczo-rozwojowych w branży elektroenergetycznej. Aktywnie uczestniczy w rozwoju sektora magazynowania energii w obszarze dystrybucji energii elektrycznej.


Leszek Drogosz

Leszek Drogosz – zastępca dyrektora Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy. Zajmuje się realizacją zadań z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa zaopatrzenia mieszkańców Warszawy w energię elektryczną, ciepło, gaz, wodę oraz odbiór ścieków, jak również zagadnieniami dotyczącymi ochrony klimatu. Jeden z liderów zielonej transformacji Warszawy. Od lat aktywnie działa na rzecz poprawy stanu środowiska i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w stolicy. Reprezentuje Warszawę w samorządowych organizacjach działających na rzecz ochrony klimatu krajowych i działających na szczeblu globalnym.
Obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cites.


Leszek Bitner

Dyrektor Pionu Zarządzania Majątkiem Sieciowym Stoen Operator. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze energetyki .Od samego początku kariery zawodowej związany z sektorem energetycznym począwszy od Menedżera Wydziału Usług Dystrybucyjnych i Operatorskich, poprzez Senior Menedżera Departamentu Pomiarów i Rynku Energii do Dyrektora Departamentu Regulacji i Handlu w PKP Energetyka S.A. po Dyrektora Pionu Zarządzania Majątkiem Sieciowym Stoen Operator.
Obecnie odpowiada za Pion Zarządzania Majątkiem Sieciowym w OSD zarządzającym siecią elektroenergetyczną w Warszawie. Odpowiedzialny za wdrażanie innowacyjnych projektów w obszarze sieci elektroenergetycznych.
„W swojej dotychczasowej pracy miałem okazję poznać obszar eksploatacji sieci przesyłowych w PSE S.A., zgłębić tematykę usług dystrybucyjnych, poukładać, rozwinąć i tknąć innowację w obszar pomiarów energii ,pracować w 100 osobowej bardzo zróżnicowanej ale wyjątkowo innowacyjnej grupie ludzi w Stoen Operator. To co mnie zawsze interesowało to łączenie różnych gałęzi przemysłu i podsektorów branży energetycznej w celu zwiększania efektywności ” Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej .Ukończył kilkanaście kursów i szkoleń menedżerskich . „W pracy cenię przede wszystkim możliwość dzielenia się wiedzą, zdobywania nowych kompetencji oraz obserwowanie, jak osoby które chcą się rozwijać korzystają ze współpracy ze mną”.


Krzysztof Kochanowski – Prezes Zarządu Hydrogen Poland

Wiceprezes Zarządu Dyrektor Generalny, Polska Izba Magazynowania Energii i Elektromobilności -PIME Ekspert w branży energetycznej z 20 letnim doświadczeniem zawodowym. Doświadczenie zdobywał w energetycznych spółkach dystrybucyjnych i przesyłowych oraz w firmach consultingowych. Wieloletni publicysta z zakresu rynku energii w mediach gospodarczych. Konsultant w zakresie rozwiązań systemowych w elektroenergetyce współpracujący z instytucjami rządowymi i Parlamentem. Pierwszy prezes i współzałożyciel jedynej w Polsce organizacji zrzeszającej firmy z obszaru technologii magazynowania energii (elektrycznej, cieplnej oraz wodoru i chłodu) i elektromobilności (infrastruktura ładowania pojazdów, technologie bateryjne i wodorowe) oraz gospodarki energetycznej w klastrach energii (lokalne obszary bilansowania, niezależne systemy energetyczne). Obecnie zarządza organizacją PIME oraz prowadzi specjalistyczne szkolenia z obszaru rynku magazynowania energii i gospodarki wodorowej. Koordynator projektów: Rynek magazynowania energii elektrycznej w Polsce oraz Programu „Gospodarka wodorowa w energetyce i transporcie – mapa drogowa dla Polski”. Prezes i współzałożyciel organizacji Hydrogen Poland, zrzeszającej firmy i instytucje z obszaru gospodarki wodorowej.


Dr Maja Czarzasty-Zybert – Radca prawny

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją przygodę z prawem energetycznym zaczęła w Biurze Prawnym Urzędu Regulacji Energetyki, gdzie zajmowała się m.in. reprezentacją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki przed sądami, udzielaniem zainteresowanym podmiotom odpowiedzi rozstrzygających wątpliwości co do stosowania przepisów prawa energetycznego, prowadzeniem postępowania administracyjnego w zakresie udzielania koncesji. Następnie w trakcie dotychczasowej praktyki zawodowej, zarówno w kancelariach polskich, jak i międzynarodowych oraz jako in-house, zajmowała się doradztwem na rzecz podmiotów z sektora energetyki.
W 2021 r. obroniła doktorat na temat kwalifikacji prawnej uprawnień do emisji gazów cieplarnianych w świetle prawa francuskiego oraz polskiego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W 2021 r. została również wpisana na listę radców prawnych.
Od 2022 r. współpracuje z ZE PAK S.A. jako Radca prawny, gdzie zajmuje się prawem energetycznym, atomowym oraz wdrażaniem ESG.
W 2024 r. ukończyła Studia Podyplomowe Energetyka Jądrowa na SGH w Warszawie.
Jest członkinią Polskiego Komitetu World Energy Council oraz Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego oraz European Nuclear Society. Natomiast od czerwca 2024 r. jest Członkinią Rady Zarządzającej Polskim Komitetem World Energy Council oraz współtwórczynią programu Energetyka jest kobietą przy Polskim Komitecie Światowej Rady Energetycznej.


Janusz Panasiuk

Absolwent Politechniki Warszawskiej kierunku Elektrotechnika w zakresie elektroenergetyki. Od 2004 roku związany z branżą ciepłowniczą.
W latach 2004-2010 związany z firmą Dalkia Międzyrzec Podlaski, gdzie pełnił funkcję prezesa zarządu, a od 2010 roku prezesa zarządu Dalkia Przasnysz. W 2012 został dyrektorem technicznym i członkiem zarządu Veolia term S.A.. Od początku roku 2021 roku pełni funkcję prezesa zarządu Veolia Północ i Veolia Szczytno.


Jarosław Orliński

Dyrektor Departamentu Programów Infrastrukturalnych w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju pełniącego zadania Instytucji Zarządzającej Programem Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko.

Ukończył z wyróżnieniem Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (2000 r.) Całe życie zawodowe związany z pracą w administracji publicznej szczebla centralnego. Od 2000 r. brał udział w pracach nad przygotowaniem dokumentów programowych polityki regionalnej i polityki spójności, a także ich wdrażaniem dla czterech kolejnych perspektyw finansowych UE. Od 2006 r. pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora w Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko, gdzie był odpowiedzialny za programowanie i wykorzystanie funduszy UE w obszarach energetyki, kultury, ochrony zdrowia oraz szkolnictwa wyższego. Od 2016 roku pełni funkcję dyrektora departamentu pełniącego funkcję Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 oraz Programem Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko, gdzie jest odpowiedzialny za programowanie i wdrażanie całego programu operacyjnego oraz instrumentu Łącząc Europę, a także Społecznego Funduszu Klimatycznego. Autor artykułów i publikacji dotyczących problematyki funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności w zakresie infrastruktury transportu, energetyki oraz rewitalizacji.


Dr Sławomir Listkiewicz

Dyrektor Biura Analiz i Finansowania Sektora Publicznego w Banku Pekao SA, członek Rady Fundacji Centrum PPP. Posiada prawie 20-letnie doświadczenie zawodowe w bankowości i łącznie około 25-letnie doświadczenie w obszarze strukturyzowania i finansowania przedsięwzięć inwestycyjnych, w szczególności realizowanych przez podmioty sektora komunalnego. Aktywnie zaangażowany w rozwój współpracy pomiędzy sektorem prywatnym a podmiotami sektora finansów publicznych w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego.

Dysertacja doktorska pt. „Warunki racjonalizacji systemu finansowania infrastruktury drogowej w Polsce. Ujęcie modelowe z uwzględnieniem doświadczeń wybranych krajów.” Autor szeregu publikacji z zakresu finansów przedsiębiorstw, finansowania projektów inwestycyjnych, makroekonomicznych uwarunkowań gospodarowania, systemowych, finansowych, organizacyjnych uwarunkowań funkcjonowania podmiotów samorządowych.


Magdalena Stretton

Właścicielka firmy Millow Consulting, specjalizującej się w doradztwie w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w konsultingu, w tym na stanowiskach kierowniczych w międzynarodowych organizacjach wykonując projekty w Europie, Azji i Ameryce Południowej. W latach 2022-2024 pełniła funkcję międzynarodowego eksperta w Ministerstwie Ochrony Środowiska i Rolnictwa Republiki Gruzji.

W trakcie swojej kariery opublikowała liczne artykuły na temat zrównoważonych miast i budownictwa, była prelegentką na wielu konferencjach poświęconych tym zagadnieniom oraz prowadziła szerokie szkolenia z zakresu ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Za swoje osiągnięcia została uhonorowana prestiżową nagrodą Presidents’ Club dla Liderek Zrównoważonego Budownictwa.

Magdalena ukończyła studia z zakresu nauk przyrodniczych na University College London (BSc Hons) oraz MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej i London Business School. W 2009 roku uzyskała licencję asesora BREEAM International, a w 2014 roku zdobyła kwalifikacje BREEAM AP. Jest również certyfikowaną Audytorką Wewnętrzną ISO 14001-2015.