Konferencja Neutralność Klimatyczna 2024

Już 21 maja 2024  roku odbędzie kolejna konferencja w cyklu Green Warsaw Conferences  zatytułowana „Neutralność Klimatyczna „W zeszłym roku zastanawialiśmy się czy rok 2050 to realny termin na osiągnięcie neutralności klimatycznej w miastach ? Plany nie tylko UE ale i samorządów pokazują ,że chcielibyśmy przyspieszyć działania. Czy rok 2030 to realna data?  Będziemy  o tym dyskutować  podczas tegorocznej konferencji .Pomysłów na odejście od paliw kopalnych i ograniczenie emisji CO2 jest kilkanaście. Poszukujemy ,szczególnie od czasu rozpoczęcia się wojny w Ukrainie ,bardzo  intensywnie nowych źródeł energii od biomasy, biometanu ,wodoru po atom .Warto jednak przy tym pamiętać o ,że każda nowa technologia pozyskiwania energii ma swoje koszty również dla środowiska dlatego chcielibyśmy pokazać Państwu zrównoważoną drogę do neutralności ,której nie zrealizujemy bez gospodarki cyrkularnej (GOZ)

Dzisiaj już nikt nie ma wątpliwości czy szybka transformacja energetyczna jest konieczna. Wszyscy zastanawiamy się nad  radykalnym odejściem od  paliw kopalnych i to nie tylko ropy ale i gazu .Czym możemy zastąpić te paliwa? Ile  produkcji energii elektrycznej musi a ile może  pochodzić  z odnawialnych źródeł energii w Polsce (OZE)? Co z rozwojem farm  wiatrowych? Jak zintensyfikować działania mające na celu rozwój technologii niezależnych od warunków atmosferycznych, czyli wykorzystujących energię wody, wiatru czy ciepła z ziemi.

Mając właśnie na uwadze te cele zmierzające do neutralności klimatycznej podczas tegorocznej konferencji postaramy się pokazać Państwu  te rozwiązania ,które już się sprawdziły i uporządkować wiedzę na temat możliwości nowych technologii. Mówiąc prostym językiem ,kiedy ,ile energii i jakim kosztem?  Kluczem do realizacji celów klimatycznych jest oczywiście wiedza ale również finansowanie dlatego będziemy mówili o różnych  możliwościach finansowania ekologicznych inwestycji .

W tym roku serdecznie zapraszamy do nowej sali w budynku Przedstawicielstwa Parlamentu Europejskiego  w Warszawie. Konferencja jest skierowana do przedstawicieli samorządów i ma charakter zamknięty.

Rejestracja  na stronie www.greenwarsawconferences.org.pl

Zapraszamy

Elżbieta Wrzecionkowska
Dyrektor Konferencji
Neutralność Klimatyczna