Już  25 maja tego roku odbędzie kolejna konferencja w cyklu Green Warsaw Conferences  zatytułowana „Neutralność Klimatyczna -konieczność czy szansa? Konferencja została zaplanowana w ubiegłym  roku i miała być kontynuacją naszej dyskusji na temat przyspieszonej transformacji energetycznej i planów UE w ramach Zielonego Ładu. Wydarzenia na świecie i wojna w Ukrainie zdecydowanie zmieniły nasze plany. Dzisiaj już nikt nie ma wątpliwości czy szybka transformacja energetyczna jest konieczna?
Wszyscy zastanawiamy się jak odejście od paliw kopalnych z Rosji wpłynie na naszą gospodarkę i w jaki sposób możemy to zrobić ?
Ile  produkcji energii elektrycznej może pochodzić z odnawialnych źródeł energii (OZE)?
Co z rozwojem farm  wiatrowych i słonecznych ?
Jak zintensyfikować  działania mające na celu rozwój technologii niezależnych od warunków atmosferycznych, czyli wykorzystujących energię wody, biomasy, biogazu, czy ciepła ziemi.

I jak w tym wszystkim realizować   plany klimatyczne?

W wyjątkowo trudnej sytuacji są w polskie samorządy ,które borykając się z problemami wzrostu kosztów energii oraz pomocy dla uchodźców starają się realizować plany klimatyczne. Mając właśnie na uwadze te cele podczas tegorocznej konferencji .Komisja Europejska w Polsce przedstawimy  nowy komunikat dotyczący” Zielonego Ładu

Postaramy się pokazać Państwu te rozwiązania ,które już się sprawdziły i uporządkować wiedzę na temat możliwości wykorzystania wodoru .Kluczem do realizacji celów klimatycznych jest oczywiście wiedza ale również finansowane dlatego będziemy mówili o różnych  możliwościach finansowania ekologicznych inwestycji  od dotacji do formułę PPP.

Decyzje jakie zostaną podjęte przez Państwa będą miały długofalowe skutki i to czy dobrą ścieżkę wybierzemy może mieć kolosalne znaczenie dla rozwoju miast. Oczywiście dążenie do ograniczenia emisji ,budowanie zielonego transportu miejskiego i podnoszenie efektywności energetycznej budynków to nie tylko sprawa samorządów ale nas wszystkich. Dlatego w konferencji wezmą udział również urzędnicy oraz przedstawiciele sektora finansowego  oraz firm ,które dysponują wiedzą na temat zielonych paliw.

Pytanie jak szybko możemy przejść na zielone paliwa ? Co  z celami osiągnięcia neutralności klimatycznej ?
Czy nie zgubimy ich po drodze? A może to wielka szansa dla nas przekroczenia pewnego progu rozwojowego jeśli chodzi i źródła energii  i pożegnanie się z węglem na dobre .

W tym roku serdecznie zapraszamy Państwa do Warszawskiego Pawilonu Architektury Zodiak .Ci Państwo ,którzy nie zdecydują ,że przyjechać będą mogli śledzić konferencję online za pośrednictwem naszej strony   www.greenwarsawconferences.org.pl


Konferencja jest skierowana do przedstawicieli samorządów i ma charakter zamknięty.

Rejestracja  na stronie www.greenwarsawconferences.org.pl

Liczba miejsc na konferencję  stacjonarną ograniczona.

Elżbieta Wrzecionkowska

Dyrektor Konferencji